Pumpkin Peel

Pumpkin Peeling Blog

Balkabağından Gelen Mucize Bakım

Pumpkin Peeling (Balkabağı Peel – Sindirella Bakımı)

Pumpkin Peel yani balkabağı bakımı veya sindirella bakımı son zamanlarda oldukça popüler olan organik bir peeling yöntemidir. İçerisinde barındırdığı alfa hidroksi asit, amino asitler ve enzimler açısından oldukça zengin olan Kabak, cilt bakımında da fazlasıyla kullanılmaktadır. Hücrelerin yenilenme hızını arttıran Alfo Hidroksi asit, cildin genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olurken, cilde yumuşaklık kazandırır.

Cilt Leke Sorununda
Altın Standart

Pumpkin Peeling cildi pul pul dökmek için kullanılır. Cilde besin ve vitamin sağlayan balkabağının enzimleriyle yapılırlar. Pumpkin peelingi genellikle yaklaşık bir saat sürer ve cilde ilk uygulandığında sıcak hissedilir. Bazılarına dikenli gelebilir. Daha sonra sıkılaşma hissine dönüşecektir. Sonuçları görmek için genellikle bir dizi pumpkin peelingi gerekir. Çoğu zaman bir ila iki hafta arayla 4 ila 6 peeling yapılması önerilir.

Pumpkin Peeling, beta karoten ve A vitamini sayesinde dolaşımı uyardığı ve cildin iyileşmesini desteklediği bilinmektedir. Hassas cilde sahip olanlar, çok müdahaleci olmadığı için pumpkin peelingini tolere edebileceklerdir. Pumpkin Peelingin hemen ardından ciltte berraklık ve pürüzsüzlük görülecektir.  Kabak peelinginin diğer faydaları arasında hücre döngüsünde artış, epidermal ve dermal hidrasyonun artması, ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalması, pigmentasyonun hafiflemesi, kolajen üretiminin uyarılması, cildin sıkılaşması ve akne patlaklarının azalması yer alır. Anti-enflamatuar ve antioksidan faydalar da balkabağı peelingi ile görülür.