Pumpkin Peel

Pumpkin Peel Faydaları: Yüz Gençleştirme Tedavisi Olarak Pumpkin Peel (Balkabağı Peeling – Sindirella Bakımı)

Pumpkin Peel (Balkabağı Peeling – Sindirella Bakımı) cildi pul pul dökmek için kullanılır. Cilde besin ve vitamin sağlayan balkabağının enzimleriyle yapılırlar. Pumpkin Peel genellikle yaklaşık bir saat sürer ve cilde ilk uygulandığında sıcak hissedilir. Bazı danışanlarda batma hissi uyandırabilir. Bu his daha sonra sıkılaşma hissine dönüşmektedir. Sonuçları görmek için genellikle birkaç seans Pumpkin Peel (Balkabağı Peeling – Sindirella Bakımı) gerekir. Çoğu zaman 1-2 hafta arayla 4-6 seans pumpkin peeling yapılması önerilir.

Beta karoten ve A vitamini sayesinde dolaşımı uyaran ve cildin iyileşmesini destekleyen Pumpkin Peel özellikle yaz sonu yıpranan ciltler için çok uygundur. Hassas cilde sahip olanlar, çok yıkıcı olmadığı için pumpkin peelingini tolere edebilirler. Pumpkin Peel (Balkabağı Peeling – Sindirella Bakımı) hemen ardından ciltte berraklık ve pürüzsüzlük görülecektir.  Diğer faydaları arasında hücre döngüsünde artış, epidermal ve dermal hidrasyonun artması, ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalması, pigmentasyonun hafiflemesi, kolajen üretiminin uyarılması, cildin sıkılaşması ve akne skarlarının azalması yer alır. Anti-enflamatuar ve antioksidan faydalar da pumpkin peelingin etkileri arasındadır.

Balkabağı Peeling içerisinde proteolitik enzimler bulunur. Bu enzimler ölü cilt hücreleri arasındaki keratin bağının parçalanmasına yardımcı olur. Ölü cilt hücrelerinin dış tabakası, hala canlı olan iç hücrelere zarar vermeden pul pul dökülecektir.

Nasıl Yapılır?

Uygulama protokolünde cilde balkabağı peelingi uygulanır ve cildin durumuna bağlı olarak 5 ila 10 dakika bekletilir. Peeling daha sonra nötralize edilir. Pumpkin nötralize edilirken, cilt uyarılır ve düşük yoğunlukta pul pul dökülme görülebilir. Batma, kızarıklık, kuruluk ve hafif cilt tahrişi genellikle pumpkin peel olağan etkilerindendir. Pumpkin Peel işleminden sonra cilde bir nemlendirici uygulanmalıdır. Cildi güneş ışınlarından korumak için geniş spektrumlu bir UVA/UVB SPF uygulanmalıdır. Birçok kimyasal peelingde olduğu gibi, cilt peeling öncesine göre daha hassas olacaktır.

Pumpkin Peel cildi gençleştirirken aynı zamanda detoks yapar. Gözenekler derinlemesine temizlenir.  Aktif bileşenler arasında eşit pul pul dökülmeye yardımcı olan ve cildi nemlendiren lactobacillus/cucurbita ferment ekstresi, hücresel tepkileri güçlendiren curcubita pego ve kanı arındıran, detoksifikasyonu uyaran ve antibakteriyel ve anti fungal etkiler sağlayan zingiber officinale kök yağı bulunur.

pumpkin peel faydaları

Balkabağı peelingi cildi pul pul dökmenin nazik bir yoludur ve sonuçları anında görülebilir.  Her hafta kullanılabilecek kadar güvenlidirler ve ısınma hissi cildin kendini iyi hissetmesini sağlayacaktır. Pumpkin peeling doğaldır, vitamin ve minerallerle doludur ve bunların hepsi cildin iyi olmasını sağlar.

“Pumpkin peeling kulağa çok hoş geliyor. Daha önce ne duydum ne de denedim. Ama cilt için oldukça rahatlatıcı olduklarını hayal ediyorum. Cilt üzerinde harika etkileri olacağını hissediyorum. Cildime biraz pürüzsüzlük ve berraklık kazandırmam çok iyi olacak.”

“Pumpkin peel yaptırdım. Tam olarak üç seans. Evet, yüzünüzde ısınırken çok iyi hissettiriyor. Ve sonra karıncalanma hissi gerçekten spadaymışsınız gibi hissettiriyor. Balkabağı peelingimi Espina’da yaptırdım. Yaptırmanızı şiddetle tavsiye edeceğim bir işlem. Cilt sonuçları hemen görüyor. Yüzüm nötralize edildiğinde cildimin çok daha iyi göründüğünü biliyorum. Bir hafta içinde bir seans daha denemek için heyecanlıyım!”

“Pumpkin Peel ile ilgileniyorum. Hakkında çok güzel şeyler duydum. Cildime birçok antioksidan ve mineralin çok iyi geleceğini düşünüyorum. Cildimin dokusu o kadar da iyi değil, bu yüzden eğer bu cildimi pürüzsüzleştirecekse, o zaman buna varım. Yıllar önce yüzüme uyguladığım bir maskenin ısındığını ve ısındığında cildimde harika bir his yarattığını hatırlıyorum. O zamandan beri böyle bir uygulama görmemiştim. Gerçekten harika.”

“Bayanlar, eğer pumpkin peel yaptırmadıysanız çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Ben 40. yaş günüm için kızımın hediyesi olarak bir seans yaptırdım. Bayıldım. Kendimi çok iyi hissettim ve cildim hiç bu kadar iyi görünmemişti. Yılda 1-2 defa mutlaka yaptırıyorum. Çok iyi hissettiriyor, bunu zaten belirttiğimi biliyorum ama gerçekten öyle. Şimdiye kadar profesyonel olarak yaptırdığım en iyi bakımlardan biri.”

“Ben daha önce hiç pumpkin peeling işlemi yaptırmadım ama kız kardeşim yaptırdı. Sonuçlar hakkında övgüler yağdırdı. Peelingin yüzünden arındırıldıktan hemen sonra bir fark görebildiğini söyledi. Onu bir sonraki görüşümde ben de fark ettim. Yüzü artık porselen bir bebek gibi görünüyor! Dokunulduğunda çok yumuşak ve pürüzsüz olduğunu söylüyor ve gerçekten de öyle görünüyor. Gelecek ay doğum günümde kız kardeşimin hediyesi olarak bir seans pumpkin peeling için planlar yaptım. Yaptırdığımda hayretler içinde kalacağımı ve neden daha önce yaptırmadığımı merak edeceğimi söyledi.”

“3 seans profesyonel balkabağı peelingi yaptırdım ve etkilerini çok sevdim. Ayrıca evde bakım ürünlerini de kullanıyorum. Cildime yaptığı detoksu ve ölü deri hücrelerini temizlemesini çok beğendim. Kokusu da harika. Gerçekten rahatlatıcı. Uygulama sırasında spadaymışım gibi hissediyorum.”

Pumpkin Peeling hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir, instagram sayfamız üzerinden uygulama sonuçlarımıza göz atabilirsiniz.

Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak, cildiniz peeling sonrası yenilenme sürecinden geçerken çeşitli yan etkilerle karşılaşmanız normaldir.