Pumpkin Peel

Pumpkin Peel Hakkında Bilmeniz Gerekenler Nelerdir?

İster latte ister turta olsun, balkabağı her zaman harika bir malzeme olmuştur. Ancak bunun yanı sıra, cildiniz üzerinde de harika bir etkisi olabileceğini biliyor muydunuz? Pek çok kişi tarafından bilinmez ama, balkabağı cildi aydınlatmaya ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan besinlerle doludur. Ayrıca hücre döngüsünü artırarak daha genç, sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Cildinizi doğal yollarla gençleştirmek için yeni bir yol arıyorsanız, Pumpkin Peel’e bir şans verin!

Pumpkin Peel Nedir?

Pumpkin Peel, akne, pigmentli cilt ve yaşlanma belirtilerinden kurtulmak istediğinizde başvurabileceğiniz birçok kimyasal peeling uygulamasından biridir. Asitler ve balkabağı posası kullanılarak yüzde muazzam bir ısı tepkisi yaratır. Isı ve asidik etki ile Pumpkin Peel cildi iyileştirmek için yatıştırıcı ve nemlendirici bir çözüm sağlar. Ayrıca daha iyi bir cilt tonunu destekleyen hidroksil asitler, antioksidanlar ve doğal enzimler içerir. Bu faydalar sizi henüz ikna etmediyse, belki de rahatlama ve ferahlama hissi karar vermenize yardımcı olacaktır.

Pumpkin Peel Akneyi Tedavi Edebilir mi?

Hassas veya akneye eğilimli bir cildiniz varsa, bu güçlü uygulama sizin seçeneğiniz olabilir. Zararlı kimyasallar olmadan iyileşmeyi ve dolaşımı destekler. Bu yöntem, ölü cilt hücrelerini pul pul dökmek ve yağı, kiri ve diğer kalıntıları gidermek için gözeneklerin derinliklerine nüfuz edecektir. Ana bileşen olarak kabak kabuğu kullanılan bu yüz bakımı, mevcut akne alevlenmelerini yatıştırmaya yardımcı olur ve cilt yüzeyindeki kolajeni güçlendirir.

Balkabağı Gerçekten Etkili Mi?

İşte cildiniz için Sindirella Bakımını seçtiğinizde elde edebileceğiniz bir başka fayda. Peeling, alfa hidroksi asitler (AHA) ve beta hidroksi asitler (BHA) içerir – cildi etkili bir şekilde pul pul dökmek istediğinizde iki ana bileşen. Bu, hücre yenilenmesine yol açar ve sonuç olarak cildiniz daha genç ve pürüzsüz görünür!

pumpkin peel hakkında bilmeniz gerekenler. balkabağının sayısız faydası.

Pumpkin Peel Sırasında Neler Olur?

Seans temiz bir yüzle başlayacaktır, kiri, yağı, makyajı ve diğer kalıntıları derinlemesine ancak nazikçe temizleyerek protokol başlar. Eksfoliasyondan önce cildi hazırlamak için asidik bir baz uygulanacak ve ardından Pumpkin Peel uygulanacaktır.

İlk birkaç dakika boyunca, peeling sıcak bir his yayacak ancak daha sonra soğuyacak ve sıkı hissedilecektir. Tüm prosedür 45 dakika kadar sürebilir ve diğer peelinglerin aksine, uygulamadan hemen sonra gözle görülür değişiklikler görebilirsiniz. Yeni cilt katmanını uzman estetisyeniniz tarafından önerilen bir nemlendirici kullanarak beslediğinizden emin olmalısınız.

Pumpkin Peel Faydaları

Bu uygulamaya henüz ikna olmadıysanız veya sadece balkabağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, işte bilmeniz gereken birkaç avantaj:

*Derinlemesine Temizlik ve Düzeltme Sağlar

Balkabağı cilde iyi gelen iki temel besin maddesi içerir: çinko ve bakır. Çinko aşırı yağ üretimini düzenlemeye yardımcı olur, böylece akneyi azaltır. Bu arada, bakır ciltteki pigmentasyon sorunlarına yardımcı olur.

*Serbest Radikallere ve Zararlı UV Işınlarına Karşı Korur

Balkabağı, serbest radikal hasarına ve oksidatif strese karşı mücadele ettiği bilinen önemli bir bileşik olan antioksidan karotenoidler içerir. Bu da cilt yaşlanmasının önüne geçer.

*Dolaşımı Teşvik Eder

Cildiniz için Pumpkin Peel tercih ettiğinizde, balkabağında bulunan folat sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu kırmızı hücre gelişimine yardımcı olursunuz.

*Cildi Sıkılaştırır ve Sıkılaştırır

Cildinizin sıkılığını korumak istiyorsanız, en iyi yol Pumpkin Peel’dir. Bu meyvede bulunan C Vitamini sayesinde cildiniz ihtiyacı olan kolajen ve elastini üretebilir.

*Cildi Aydınlatır

Balkabağı, cildi derinlemesine temizleyen ve aynı zamanda doğal ışıltısını ortaya çıkaran enzimler içerir.

Pumpkin Peel Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Pumpkin Peel’in ne kadar etkili olduğu inkar edilemez ancak diğer iyi şeyler gibi bu da bir önlemle birlikte gelir. Uygulamadan sonra cildiniz biraz daha hassas hale gelebilir ve bu, kullandığınız evde bakım ürünlerine ve sahip olduğunuz cilt tipine bağlıdır. Sonrasında batma veya karıncalanma hissi ve şişlik hissedebilirsiniz. Diğer yan etkiler arasında soyulma, kızarıklık, kabuklanma veya gerginlik sayılabilir.

Pumpkin Peel seansınızdan sonra duş veya sıcak banyo yapmaktan, egzersiz yapmaktan, terlemekten ve cildi ovalamaktan kaçınmanız önerilir. Evde bakım ile alakalı uzman estetisyeninizin ütün tavsiyelerine uymanız mutlaka önerilir . AHA ve/veya retinoid içeren ürünler kullanıyorsanız, cilt tamamen iyileşene kadar bunları kullanmamanız en iyisidir.

İÇERİK:
✨Pumpkin Peel
✨Pumpkin Activator
✨Cellular Matrix C
✨Green Tea Neutralizer

Ek Cilt Bakımı İpuçları

En iyi sonuçları elde etmek ve cilt hasarlarını önlemek için en az 3 gün boyunca güneş kremi gibi bir cilt koruması kullanmak önemli. Hiperpigmentasyondan kaçınmak için bir şemsiye veya şapka kullanılması da önerilir.

Pumpkin Peel planlarken, uygulamadan en az 3-4 gün önce benzoil peroksit kullanmayı bıraktığınızdan emin olun. Ayrıca, Pumpkin Peel uygulamasıdnan en az 7 gün önce Retin A kullanmaktan ve yüz ağdası yapmaktan kaçınmanız tavsiye edilir. Uçuk veya diğer cilt sorunlarınız varsa, Pumpkin Peel yaptırmadan önce bir dermatoloğa danıştığınızdan emin olun.

Daha genç ve sağlıklı görünen bir cildi korumak için, bir ila iki hafta arayla 4 ila 6 seans yapılması önerilir.

Pumpkin Peeling hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir, instagram sayfamız üzerinden uygulama sonuçlarımıza göz atabilirsiniz.

Cildinizin hassasiyetine bağlı olarak, cildiniz peeling sonrası yenilenme sürecinden geçerken çeşitli yan etkilerle karşılaşmanız normaldir.