Pumpkin Peel

Yüz Gençleştirme Uygulaması Olarak Pumpkin Peel – Sindirella Bakımı

Pumpkin Peel (Balkabağı Peeling – Sindirella Bakımı) cildi pul pul dökmek için kullanılan bir cilt yenileme yöntemidir. Cilde besin ve vitamin sağlayan balkabağının enzimleriyle gerçekleştirilir. Pumpkin Peel genellikle yaklaşık bir saat sürer ve cilde ilk uygulandığında ısı hissedilir. Bazılarına batma hissi gelebilir. Daha sonra sıkılaşma hissine dönüşecektir. Sonuçları görmek için genellikle bir dizi pumpkin peel seansı gerekir. Çoğu zaman bir ila iki hafta arayla 4 ila 6 seans pumpkin peeling yapılması önerilir.

Fiziksel cilt soyma her peeling türü için bir gereklilik değildir. Bu da peeling olarak geçmesi göz önüne alındığında garip görünebilir. Pumpkin Peel gibi nazik ve ara peelingler kısmen hızlandırılmış veya derin bir peeling görevi görür. Uygulamadan hemen sonra cilt mikrodermabrazyon sonuçlarıyla gözle görülür şekilde karşılaştırılabilir. Ancak peelingler, ölü deri hücrelerinin sadece mekanik olarak uzaklaştırılmasına kıyasla hücresel fonksiyonun artmasına yönelik ek faydalar sağlar.

Pumpkin peel uygulamasının, içerdiği beta karoten ve A vitamini sayesinde dolaşımı uyardığı ve cildin iyileşmesini desteklediği bilinmektedir. Hassas cilde sahip olanlar, cildi yoran bir uygulama olmadığı için pumpkin peel’i kolaylıkla tolare edebilmektedir. Pumpkin peelingin hemen ardından ciltte berraklık ve pürüzsüzlük görülmektedir.  Pumpkin peel (sindirella bakım) temel faydaları:

 • Hücre döngüsünde artış
 • Epidermal ve dermal hidrasyonun artması
 • İnce çizgilerin ve kırışıklıkların azalması
 • Pigmentasyonun hafiflemesi
 • Kolajen üretiminin uyarılması
 • Cildin sıkılaşması
 • Aknelerin azalması
 • Anti-enflamatuar ve antioksidan faydalar olarak özetlenebilir.

Balkabağının kabuğunda proteolitik enzimler bulunur. Bu enzimler ölü cilt hücreleri arasındaki keratin bağının parçalanmasına yardımcı olur. Ölü cilt hücrelerinin dış tabakası, hala canlı olan iç hücrelere zarar vermeden pul pul dökülür.

Pumpkin Peel Aşamaları Nelerdir?

 1. Uygulama öncesi cilt nemlendirilir ve temizlenir.
 2. Pumpkin Peel cilde uygulanır ve cildin durumuna bağlı olarak 5 ila 10 dakika bekletilir.
 3. Peeling daha sonra nötralize edilir. Balkabağı kabuğu nötralize edilirken, cilt uyarılacaktır ve bu pul pul dökülme sağlar. Batma, kızarıklık, kuruluk ve hafif cilt tahrişi genellikle balkabağı kabuğunun sonuçlarıdır.
 4. Peeling soyma işleminden sonra cilde bir nemlendirici uygulanır.
 5. Cildi güneş ışınlarından korumak için geniş spektrumlu bir UVA/UVB SPF  güneş koruyucu uygulanmalıdır. Birçok kimyasal peelingde olduğu gibi, cilt, peeling öncesine göre daha hassas olacaktır.

Özet olarak pumpkin peel cildi pul pul dökmenin nazik bir yoludur ve sonuçları hemen görülebilir.  Her hafta kullanılabilecek kadar güvenlidirler ve ısınma hissi cildin iyi hissetmesini sağlayacaktır. Pumpkin peeling doğaldır, vitamin ve minerallerle doludur ve bunların hepsi cildin iyileşmesini sağlar.

Bu doğal uygulama sayesinde:

– Kabak kabuğu yüz bakımı cildin nemini artırır.

– Akneden muzdaripseniz, bu harika yüz bakımını deneyebilirsiniz. Sivilceleri azaltır ve koyu lekelerin görünümünü hafifletir.

– Pumpkin peel siyah noktaları temizler ve cilde parlaklık kazandırır.

– Bu yüz bakımını aylık olarak uygularsanız, cildinizin kalitesini artırır ve cildin yumuşaklığını ve parlaklığını geliştirir.

– Nazik ve rahatlatıcı bir masaj ve bu bileşen cildinizi yumuşak ve pürüzsüz hale getirir. Bununla birlikte, pumpkin peel yüzün berraklığını, dokusunu ve pürüzsüzlüğünü iyileştirmeye yardımcı olur.

– Bu yüz bakımı herkes için uygundur. Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt için herkes bu yüz bakımını uygulayabilir.

– Yaşlanma belirtileriyle de savaşabilirsiniz! Hiç daha pürüzsüz, daha genç bir cilde sahip olmak için zamanı geri alabilmeyi dilediniz mi? Pumpkin peel tam da bunu yapmanıza yardımcı olabilir. Cilde uygulandığında, asitler hemen işe koyulur ve ölü hücreleri temizleyerek hücre yenilenme sürecini teşvik eder, bu da daha genç hücrelerin yüzeye çıkmasına yardımcı olur. Sonuç, görünümünüzden yılları traşlayan daha pürüzsüz, daha gergin bir cilttir. Sindirella bakımı, ince çizgilerin yanı sıra kırışıklıkları da yumuşatır. Bu nedenle, ince çizgilerden muzdaripseniz pumpkin peel size göre diyebiliriz.

– Pumpkin Peel ile yapılan yüz masajları ve yüz bakımı kan dolaşımını artıracak ve hücre yenilenme sürecini hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bu masaj uygulamasını vücudun herhangi bir bölgesine uygulayabilirsiniz. Genellikle insanlar bunu yüzlerinde kullanırlar. Ancak ayaklarınıza veya ellerinize uygulamak istiyorsanız, bunun için de uygundur.

– Kabak kabuğu tedavisi göz torbalarını ve koyu halkaları azaltır.

– Cildinizi sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltır.

Pumpkin Peel hakkında detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilir, instagram sayfamız üzerinden uygulama sonuçlarına göz atabilir, iletişim sayfamız üzerinden bizlere sorularınızı yöneltebilirsiniz. . Espina by Espiderm Pumpkin Peel (Sindirella Bakımı)’nda danışanlarının %100 memnuniyeti ile faaliyet göstermektedir.